top of page
WorkNC Designer
hexagon logo

Tasarımda Özgürlük

Hexagon bünyesindeki teknolojilerden ilham alınarak üretildi. 

Sezgisel Tasarım

Hexagon Designer, model üzerinde seçilen objeye göre yapılmak istenen işlem sezgisel algılama ile tanımlanır ve işlem önerileri sunar. Seçilen bir yüzeyse otomatik olarak yüzey işlemleri, bir köşe ise radyüs yada pah gibi köşe işlemleri önerisi getirir.

WorkNC Designer
WorkNC Designer direct modeling

Direkt Modelleme

Hexagon Designer, direct modelling mantığını benimsemiş bir tasarım programıdır. Bu mantıkla ister kendi içerisinde oluşmuş bir model, ister başka bir proğram ile tasarlanmış bir model olsun tüm unsurlarını düzenleyebilir, ekle-çıkar yapabilir yada silebilirsiniz.

Tersine Mühendislik

3D ölçümlendirme ve tersine mühendislikte aynı zamanda donanım uzmanı da olan Hexagon, doğal olarak reverse engineering yani mesh (stl, obj) datalarının üzerinde de modelleme ve düzenleme gibi çok seçkin operasyonlar yapmanıza olanak sağlar. Güçlendirirlmiş bu modül ile stl yada obj modelinden kolayca yüzey ve katı modele geçiş yapılabilir.

WorkNC Designer mesh design
WorkNC Designer Sheet Metal

Sac Tasarımı

DESIGNER'ın özel sac levha modülü, parçaların katı veya yüzey modellerden üretime hazır sac levha parçalara yeniden tasarlanmasını sağlayan güçlü işlevler sunar. Üretim parametrelerini hesaba katar ve gerekli tüm sac levha işlemlerini hesaplamak için özel araçlar sağlar. Doğrudan modelleme ve hedeflenen sac levha işlevselliğinin birleşimi, büküm konumlarını değiştirmeyi ve köşe koşullarını değiştirmeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar, açılırken çakışmaları önlemek için bir flanşı genişleterek veya küçülterek çarpışmaları kolayca tanımlayabilir ve düzeltebilir, katlanmamış parçaları iç içe yerleştirme için optimize edebilir. Bunlar, sac (sheet metal) modülünün güçlü özelliklerinden sadece birkaçıdır.

Elektrot Dizayn

Kalıp endüstrisinde kapsamlı deneyime sahip mühendisler tarafından tasarlanan DESIGNER'ın isteğe bağlı modülü, elektrot tasarımını optimize etmek için özel ve sezgisel işlevler sağlar. Kolaylaştırılmış elektrot işlevselliği, kullanımı kolay doğrudan modelleme komutları ve güçlü yüzey oluşturma ve iyileştirme araçlarının birleşimi, elektrotların hızla çıkarılabileceği anlamına gelir.

WorkNC Designer Electrode
bottom of page