top of page
moldhub_partners_jingdiao-05_edited.jpg

Bir CAM programı düşünün.. 

Sizin yerinize tüm operasyon sürecini bütün parametreleriyle hesaplasın...

Tüm hassas noktaları ve ihtiyaçları belirlesin..

Gözle görülemeyecek kadar küçük hataları bile yakalasın ve gerekli güvenliği sağlasın...

Üstelik bunu tek bir tuşla yapsın..

Çok iyi olmaz mıydı ?

WorkNC Auto 5X

Otomatik 5 Eksen

Worknc Auto5

WorkNC içerisinde hazırlanmış 2,5D yada 3X herhangi bir takım yolunu, Post Processor ve makina modelini baz alarak, otomatik olarak takımı, tutucuyu, fikstürü ve makinanın eksenel çarpmalarını kontrol edip, makinanın kinematik limitlerine göre takım yolunu "oluşturan" 5X simultane teknolojisidir.  Bu konudaki anlayışı ve konuya yaklaşımı şöyle özetlenebilir;  "Tüm kontroller post motorundan önce takım yolunun oluşması esnasında olmalı, limit dışı hareketler limit içerisine çekilmeli, çarpmalarda alternatif yönler bulunmalı ve takım yolu tüm bu filtrelerden geçerek oluşmalı" şeklinde diyebiliriz.

Lazy Mod

WorkNC'ye özel eşi benzeri olmayan, işleme sürelerinin düşürülmesinde ve makina ömrünün uzatılmasına dair çok etkili olan, özellikle 5X simultane işlemede yüzey kalitesi fazlaca gözetilen durumlarda hayat kurtarıcı bir moddur. Makinayı gereksiz salınımlardan kurtararak rijit ve kararlı kesimler yapmasını sağlar.

WorkNC barrel tool
WorkNC limit

X, Y'den büyüktür..

Bir çok 5 Eksen makinada, X ölçüsü, Y ölçüsüne göre daha uzundur. Bu tip durumlarda bağladığınız parça X boyuna göre limit içerisinde ama Y boyuna göre uzun kaldığı olabilir. WorkNC'nin Vertical Rotation özelliği tam olarak bu durum içindir. Tek tuş ile bu durumu yönetebilir, ayrıca bir plane, düzlem yada dönüş belirtmenize gerek kalmadan her şeyi otomatik yapar.

Güvenlik

WorkNC'de herşey güvenlik üzerine kurgulanmıştır. Yani yapılacak olan iş daha gerçek dünyaya çıkmadan WorkNC kendi matematiğinde baştan sona o işi çözümleyerek olası tüm hataları engellemek üzerine geliştirilmiştir. Operasyonları oluştururken makina seçmemeniz hiç sorun değil. Tüm CAM operasyonlarını hazırladıktan sonra bile takım yolunu yeniden hesaplatmanıza gerek kalmadan test yapabilirsiniz.

WorkNC safety
WorkNC 5 axis toolpath edit

5X Takım yolu düzenleme

WorkNC Toolpath Modification ile 5X oluşturulmuş tüm takım yollarını da dilediğiniz gibi değiştirebilir ya da alansak silebilirsiniz. WorkNC kesilen yada eklenen alanları çarpma kontrolünden geçirip takım yollarını bağlar ve kullanıma hazır hale getirir.

Limit Sizsiniz.

WorkNC ile limitlenmiş makinalar için de çözüm bulabilirsiniz. C Ekseni sonsuz dönmeyen ama operasyonel olarak sonsuz dönüş gerektiren operasyonları, açı limitlerine göre bölebilir, bağlantıları silindirik küp yada en kısa 3D model kıyasıyla bağlayabilir, istediğiniz açıdan operasyonu başlatabilir yada bitirebilirsiniz. Tüm bu özellikler Auto5 ile mümkün.

WorkNC limit
Makine Kroki
bottom of page